Середа, 17.10.2018, 09:01
Вітаю Вас Гість

TV & SAT для ВАС

Меню сайту
Наше опитування
Якщо надаватимуться канали в HD – якості, Ви готові понести витрати на придбання HD – тюнера?
Всього відповідей: 75
Головна » 2012 » Квітень » 13 » Директор нового каналу «Піксель» Юрій Молчанов: Виживає той, хто швидше пристосовується до нових умов
Директор нового каналу «Піксель» Юрій Молчанов: Виживає той, хто швидше пристосовується до нових умов
14:51
Директор нового каналу «Піксель» Юрій Молчанов: Виживає той, хто швидше пристосовується до нових умов

Про причини переформатування Enter Music на дитячий канал «Піксель» і плани мовника – в інтерв’ю директора нішевого каналу групи «Інтер»
15 квітня, на Великдень, медіагрупа «Інтер» запускає в ефір дитячий канал «Піксель» на частотах музичного каналу Enter Music (телекомпанія володіє супутниковою ліцензією та місцем в ефірному цифровому мультиплексі МХ-3). Нову концепцію телеканалу розробляла команда, яка вже має досвід переформатування каналу «Мегаспорт» на «Мега».
«Піксель» розрахований на дітей від 0 до 6 років та їхніх батьків, які допомагатимуть своїм малятам зрозуміти цей контент.
Директор телеканалу Юрій Молчанов переконує, що дитячий канал у цифровому пакеті має викликати значно більше «задоволення глядачів», ніж іще один музичний, і декларує благородну мету - вивести дитяче телебачення із занепаду.
Перший рік для каналу «Піксель» стане переломним, а в ефірі переважно транслюватиметься закупний продукт. За цей час менеджмент планує протестувати сітку мовлення. «Ми будемо купувати не дорого, а ефективно», - наголошує пан Молчанов. Також на канал перемістяться радянські мультфільми з іншого нішевого каналу групи - Enter Film.
Один із перших проектів власного виробництва «Пікселя» буде про українську абетку. А в перспективі канал не відмовляється від амбітних планів колись таки зняти анімаційний фільм чи серіал. Також Юрій Молчанов заявляє, що розпочне пошуки української анімації і висловлює готовність підтримувати студії, які виробляють подібний проект.
Про це, а також про інші плани каналу «Піксель» Юрій Молчанов розповів в інтерв'ю «Телекритиці».
- Чому було вирішено переформатувати канал Enter Music? Чи був музичний канал ефективною бізнес-моделлю? У чому ви бачите бізнес-ефективність нового формату?
- У всьому світі показники музичних телеканалів падають. Як приклад можна розглянути MTV, який 7 років тому з музичного перетворився на розважальний канал. Інтернет змінив весь шоу-бізнес і всю його бізнесову архітектуру. Якщо раніше музичний канал був насамперед ексклюзивним джерелом нової музики, музичної інформації та розваг, то нині музичні канали швидше нагадують щось на кшталт відеорадіо. І звідси їхня потенційна обмеженість як бізнес-проектів. Собівартість створення музичних каналів значно знизилася, що викликано насамперед, удосконаленням технологій і технічних засобів, проте і їхня прибутковість теж почала викликати сумніви. Тобто певної прибутковості досягати можливо, адже кліпи коштують дешевше, ніж будь-який інший контент. Проте, якщо думати стратегічно, враховуючи всеукраїнське цифрове покриття та поділення цифрових каналів на певні формати, ми вирішили, що доцільно створити саме дитячий телеканал. У ньому є потреба не лише з бізнесової точки зору, але й з погляду на те, що цей телеканал виконуватиме певну соціальну місію.
- Чи відбудеться 15 квітня повноцінне оновлення каналу? Під час засідання Нацради представник групи «Інтер» наголосив, що канал позиціонує себе не як дитячий, а як сімейний пізнавальний, і програмна концепція ще тестуватиметься.
- 15 квітня буде «технічний старт» каналу. Нам необхідний час для того, щоби протестувати програмну сітку, оскільки наразі в нас контент для глядача різного віку. Адже потреби та зацікавлення дітей від 1 до 6 років дуже сильно відрізняються. Хтось встає о шостій ранку, а хтось о десятій. І не вони вмикають телевізор, а їхні батьки. І нам потрібен час та дані, щоб ми зробили «ідеальну» сітку. Також ми проти того, щоб батьки робили з телевізора «няньку» - вмикали його і просто займалися своїми справами. Вони повинні дивитися програми разом зі своїми малюками, допомагати їм якомога краще зрозуміти пізнавальний контент, який ми будемо транслювати. Тому наразі ми плануємо протестувати програмну сітку, а щодо концепції - то її вже затверджено й змінювати її ми не будемо.
- Згідно з вашим коментарем у прес-релізі, за основу «Пікселя» брався канал CBeebies (один із двох дитячих каналів ВВС, розрахований на аудиторію до 6 років). Чому за основу брався саме цей формат, а не, приміром, канал CBBC (6-12 років) або канал для підлітків (BBC Switch)? А чи враховували ви досвід російських дитячих каналів (яких саме)?
- В Україні вже є підлітковий анімаційний канал. Для чого створювати те ж саме? Наразі на українському ринку не було жодного телеканалу із позиціонуванням «Пікселя». От ми його і створили. Досвід інших проектів, іноземних та російських, цінний, проте радше як історія та база для аналізу. Якщо ми створюємо канал на перспективу, то зобов'язані передбачити те, що з ним буде 2015 року, а не те, що було 2011-го.
- Хто займався розробкою нової концепції? Чому для нового каналу було обрано назву «Піксель»?
- Концепцію телеканалу розробляла команда, яка створила телеканал «Мега». Наразі це один із кращих українських кабельних каналів. Йому лише рік, проте його показники постійно зростають. Проект «Пікселя» був готовий ще півтора роки тому. Проте в нашій медіагрупі кожна концепція повинна пройти дуже жорсткий відбір до того, як керівництво її остаточно затвердить. Чому назва саме «Піксель»? Варіантів було дуже багато. Ми залучали до співпраці промовідділ «Інтера», а також зовнішніх спеціалістів. Із 40 назв «Піксель» отримав найбільше голосів. Мабуть, це хороший знак.
- Яким чином будуватимете промокампанію з ребрендингу і репозиціонування?
- Позаяк Enter Music та «Піксель» - це два зовсім різні проекти, канал спочатку залишить «музична» аудиторія, а з часом прийде новий глядач. На телебаченні такий процес відбувається не за один і навіть не за кілька днів. Промокампанію плануємо запустити трохи згодом. Коли ми побачимо, що перший етап зі зміни профайлу каналу пройдено.
- Чому канал подавався на цифровий конкурс зі старою, а не новою концепцією?
- Ми подавали канал на цифровий конкурс, зважаючи на тогочасну ситуацію на ринку. Як стверджував Дарвін, виживає не той, хто сильніший, а той, хто швидше пристосовується до нових умов. Ми зробили прогноз, яким буде ринок 2015 року, після повного введення цифрового ефіру й тих каналів, які там будуть, і дійшли висновку, що перепозиціонування - це логічна відповідь тим змінам, які ще тільки відбудуться. До того ж, цифрова мережа теж не безкінечна і, окрім Enter Music, перемогу на конкурсі отримали й інші музичні телеканали. Чи є в такій кількості музики на ТБ настільки нагальна потреба з боку глядача? Питання сумнівне. А ось той факт, що поява в цифровому пакеті дитячого телеканалу викличе набагато більше задоволення глядачів - поза сумнівом. Іншими словами, глядач у цій ситуації тільки виграє.
- У зв'язку з переформатуванням каналу чи відбудеться ротація кадрів? Чи будуть скорочення в складі групи, яка працювала над Enter Music? І яка команда працюватиме над «Пікселем»?
- Музичний канал вигідний не лише дешевим контентом, але й тим, що ним може займатися невелика кількість людей. Тому ми не скоротили, а, навпаки, набрали в штат нових працівників. Минулого року ми провели оптимізацію, основна мета якої була об'єднати всі ресурси нішевих каналів медіагрупи «Інтер» та зробити їх ефективнішими. Концепцією, позиціонуванням, закупками та промо займатиметься команда нішевих телеканалів. А програмуванням та випуском в ефір - безпосередньо працівники каналу «Піксель».
- Який обсяг інвестицій вкладається в новий проект і в які строки ви їх розраховуєте повернути? За рахунок чого? Чи буде в ефірі каналу реклама, спонсорство, телемагазини - на що з цього робите ставку?
- Якщо я зараз відповім на ці запитання та відкрию всі карти, вже завтра ми будемо змушені шукати нове позиціонування, аби відбитися від нових конкурентів. Основний дохід - це, звісно ж, реклама. Батьки контактують із більшою кількістю продуктів, аніж будь-хто. Також ми розраховуємо на спонсорів, які підтримають виробництво пізнавальних програм для дітей. Ми впевнені, що багато хто з рекламодавців захоче зробити щось корисне заради майбутнього країни.
- На які рейтингові показники ви розраховуєте? І в які терміни плануєте на них вийти?
- Цей рік буде переломним, бо ми будуватимемо канал не з нуля. Адже в Enter Music була зовсім інша глядацька аудиторія. Тому, як сказав Жванецький, «до нуля нам ще довго повзти». Натомість наступний рік буде роком прориву. Незважаючи на всі умови, до кінця 2012 року ми плануємо вийти на показник рейтингу 0,05% за комерційною аудиторією 18-54. Це небагато, проте Enter Music має дуже низьке технічне охоплення. Натомість коли відбудеться повне підключення цифрового каналу - це буде вже зовсім інший телеканал.
- На яку аудиторію орієнтуватиметься канал?
- У «Пікселя» дві цільові аудиторії. Це діти від 0 до 6 років, а також їхні батьки. Ми хочемо створити канал не для дітей і не для батьків. А для дітей та батьків. Це буде канал сімейного перегляду. Коли батьки допомагатимуть своїм малюкам краще зрозуміти інформацію пізнавальних програм.
- У повідомленні про ребрендинг ішлося, що проекти каналу «пропагують сімейні і духовні цінності та сприяють всебічному розвитку малюка». В чому це виявлятиметься? Які сімейні цінності і якими засобами ви пропагуватимете?
- Наприклад, у Каннах цього року було репрезентовано багато дитячих телепродуктів eco-educated. Це програми, які навчають дітей любити й цінувати природу. І це не кілька окремих проектів, а цілий напрямок. Також є програми, які розповідають про цінність друзів, родини, доброти, поваги тощо. Саме це ми і плануємо показувати.
- У яку нішу ви будете заходити і кого наразі бачите основними конкурентами?
- У досі незаповнену нішу дитячого телебачення. З першого погляду, в нас багато конкурентів у кабелі - всі західні та російські дитячі телеканали. Проте їх не можна назвати нашими прямими конкурентами. Адже більшість контенту, який вони показують, навіть мені страшно дивитися. Жахи сняться.
- Як ви оцінюєте ребрендинг каналу «Сіті»? Чи перетинатиметься, на вашу думку, ваша аудиторія з аудиторіями оновленого «Сіті» та «Малятко-TV»?
- Важко оцінювати те, чого ще нема. «Сіті» ще не запустився з новим позиціонуванням. Тому наразі рано про щось говорити. А щодо позиціонування каналу «Малятко-TV» - я його не зовсім розумію, тому мені важко його коментувати. Та навіть у двох людей із одним тим самим позиціонуванням будуть два різні канали. Я не знаю, що робитимуть надалі ці телеканали. Натомість точно знаю, що робитимемо ми - найкращий дитячий канал в Україні.

 

- Як співвідносяться бюджети на закупівлю продукту та власне виробництво?
- Цього, як я назвав, переломного року ми плануємо транслювати в основному закупний продукт. Подивимося, що краще піде, те й будемо адаптувати для України. Дитяче телебачення було в повному занепаді, і ми сподіваємося, що нам вдасться зрушити цю ситуацію з місця.
- Наскільки витратною на сьогодні є купівля анімаційного контенту (можете назвати вартість години анімаційного продукту світових виробників)?
- Повнометражні анімаційні фільми дуже дорогі, бо ними цікавляться і великі ефірні канали. Те саме стосується й найбільш топових мультфільмів. Проте одна з найбільших переваг анімаційного контенту в тому, що його дуже багато. І ціни на нього також дуже різні. Тут усе залежить від таланту того, хто закуповує контент. Ми будемо купувати не дорого, а ефективно.
- Чи буде присутня на каналі радянська анімація? І чи не перетинатиметься це з форматом радянських фільмів та мультфільмів Enter Film?
- Саме наші радянські мультфільми і пропагують сімейні й духовні цінності. Незважаючи на те, що їм уже дуже багато років, сучасні діти дивляться їх із більшим задоволенням, аніж більшість іноземних мультиків. Тому без них не обійдеться. Щодо телеканалу Enter Film, то з 15 квітня тут мультфільми зникнуть на користь «Пікселя».
- Якою буде тематика документальних і пізнавальних проектів? Які саме пакети продукту ви придбали?
- Дитячі проекти - це не годинні програми, а контент із хронометражем від 5 до 15 хвилин. Тому немає сенсу тут їх усі називати. Їх дуже багато. Основна тема всього продукту - показати дитині наш світ, а також допомогти батькам краще і різнобічно виховати свого малюка.- Які проекти власного виробництва ви запускатимете? Хто над ними працюватиме (канал, продакшн групи «Інтер» чи сторонні компанії)?

- Спочатку ми проаналізуємо те, з якими показниками пройде закупний продукт. А щодо власного виробництва - то насамперед це буде проект про українську абетку. Можливо, вже існує така телепрограма, але я досі про таку не чув. Зніматиме її той, хто запропонує найкраще виконання. Звісно, продакшн телеканалу «Інтер» - перший у списку тих, кому ми запропонуємо втілити цей проект.
- Чи зацікавлена група «Інтер» знімати власний анімаційний фільм чи серіал?
- Анімаційні фільми знімають усі відомі продюсери. Навіть Джеррі Брукхаймер. Це як вершина майстерності. Тому я впевнений, що «Інтер» і «Піксель» також захочуть створити такі проекти.
- Чи плануєте ви показувати сучасну українську анімацію? Якщо так, то яку саме і яких студій?
- Це перше, що ми хочемо зробити. Залишилося тільки знайти якісну українську продукцію, яка буде нам підходити за концепцією та якістю. Якщо нам не вдасться відшукати такі проекти, ми готові підтримати анімаційні студії у виробництві.

telekritika
Переглядів: 1403 | Додав: pasha-tv | Рейтинг: 4.0/2 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Календар новин
«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0