Середа, 18.07.2018, 08:51
Вітаю Вас Гість

TV & SAT для ВАС

Меню сайту
Наше опитування
Якщо надаватимуться канали в HD – якості, Ви готові понести витрати на придбання HD – тюнера?
Всього відповідей: 75
Головна » 2011 » Серпень » 17 » Цифрове сумо
Цифрове сумо
07:49
Конкурс на цифру, презентація проектів: в український ефір іде ОРТ, Новий і ICTV хочуть в HD, групи Ахметова і Хорошковського змагаються ідентичними ідеями. Та чи змагаються?...

15 серпня фінальний етап конкурсу на вільні місця в цифрових мультиплексах (багатоканальні мережі МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) в Національній раді з питань телебачення та радіомовлення розпочався з презентації всіх претендентів на місця із загальнонаціональним покриттям. А саме голосування щодо переможців члени Нацради вирішили перенести на четвер, 18 серпня - після розгляду заяв регіональних мовників.

Близько шістдесяти претендентів на 28 місць у залі засідання просто фізично не вміщались. Спершу  їх спробували запросити до зали і навіть заповнили все вільне місце додатковими стільцями. Однак скоро члени Нацради залишили цю безнадійну спробу і вирішили  запрошувати до зали щоразу по 10 представників компаній.

Трошки сонні, нудьгуючі, інколи усміхнені телеменеджери розказували про свої канали та наміри мовлення у цифрі. Однак швидко залишити стіни Нацради пощастило не усім: порядок виступів  був зумовлений порядком подання заявок на конкурс, тому декому довелося 2-3 години просидіти у коридорі.
 
Здебільшого презентації були небагатослівними. Телеканали, які вже давно ведуть мовлення, обмежувались фразою «та ж концепція мовлення, що і для аналогового телебачення». Голова Нацради Володимир Манжосов просив всі компанії уточнювавти, в якому форматі вони готові мовити: з  розподільчою здатністю SD чи HD.


ОРТ та інші нові мовники


Найнесподіванішим претендентом на право мовити в українському цифровому ефірі була компанія ТОВ «ТРК "ОРТ"». Презентувати його концепцію приїхав сам заступник генерального директора російського «Первого канала» Олександр Файфман.

Як згодом розповів ТК Володимир Манжосов, ТРК «ОРТ» зареєстрована в Україні під повною назвою «Об'єднання  російських телеканалів в Україні».

За словами пана Файфмана, новий проект об'єднання російських телеканалів планується робити спеціально для української аудиторії. У презентації місія нового каналу окреслена так: «Розвивати дружні стосунки між Україною та Росією, сприяти культурному обміну та економічному партнерству».

«Хочу особо отметить, что мы предлагаем продукт, который будет сделан специально для украинского телерынка, для вещания в Украине, и он будет создаваться на территории Украины.  Безусловно, мы планируем наполнять его новыми форматами, которые мы делаем для российского рынка, а также  программами, которые мы будем готовы адаптировать, иногда с популярными у нас ведущими. Мы будем делать их в Украине», - зазначив Олександр Файфман.

Також він наголосив, що відповідно до українського законодавства канал показуватиме 75% продукту українською мовою або з відповідними субтитрами, 25% - російською. При цьому 50% усього контенту вироблятиметься на території України або за участі українських продакшнів. Загалом ОРТ планує забезпечити  близько 8000 годин контенту на рік.

Концепція каналу планується інформаційно-розважальна. У ній передбачається: 30% кінопоказу, 25% - розважальних програм та шоу, 14% - інформаційно-аналітичних та публіцистичних проектів, включно з ток-шоу, 8% - дитячих, 5% - про культуру та мистецтво та 4% науково-освітніх програм. 14% залишається на рекламу та міжпрограмне оформлення.

ТРК ОРТ готова мовити у двох стандартах: SD та HD. У презентації проекту схема фінансування складається з двох блоків: доходи від реклами (пряма реклама, спонсорство, комерційні спецпроекти) та  коштів акціонерів. Акціонерами проекту є ТОВ «ОРТ», яке має зарезервовані під капітальні вкладення кошти у розмірі $8 млн, ЗАТ «Первый канал. Всемирная сеть» та ВАТ «Первый канал».

До початку мовлення у проект планується вкласти $3,5 млн. Кошти підуть на створення організаційної структури каналу, закупку обладнання.  А от  на закупку контенту та розвиток за три роки акціонери планують виділити інвестиції у розмірі $100 млн. При цьому вони розраховують на частку 7-8% (у презентації не вказується, за якою аудиторією).

«Безусловно, речь не идет о том, что мы планируем какие-то проекты просто ретранслировать. Мы готовы делать специальные версии программы с Андреем Малаховым, и программы Елены Малышевой, и «Поле чудес» с Леонидом Якубовичем, и программы «Большая разница» и других проектов. В том числе большое количество сериалов, ток-шоу и других продуктов, которые мы будем производить в Украине. Мы планируем иметь студию в Киеве. Для этого мы готовы вложить достаточные средства в материально-техническую базу», - запевнив Олександр Файфман.

 

Як ідеться у презентації, виробничий комплекс телекомпанії включає три основні блоки: мовленнєвий (формування сигналу телеканалу і передача його на мережу розповсюдження), апаратно-студійний (формування випусків новин, зйомка програм власного виробництва) та монтажний (монтаж програм власного виробництва, озвучка та дубляж). Все обладнання призначене для роботи з цифровим сигналом.

Член Нацради Оксана Головатенко поцікавилась у представників «ОРТ», чи не перетинатимуться озвучені плани з тим, що на сьогодні  багато українських каналів купують продукти і формати у російського Першого каналу і роблять свої версії.

Пан Файфман запевнив, що компанія діятиме у межах контрактів: «По поводу тех контрактов, которые подписаны на длительный строк, безусловно до окончания контракта будет поставлен тот продукт, если компании в нем заинтересованы. Когда контракт закончится, мы сможем либо поставить эту программу в свой эфир, либо продолжать ее в рамках дистрибуции. Для нас это вопрос экономики, дистрибуция на открытый украинский телерынок для ОАО «Первый канал» довольно заметная статья доходов, и мы не готовы от нее так просто отказаться. Международное бюро канала представлено в кабеле, и его доля сопоставима с некоторыми эфирными каналами, и нам кажется, что мы сумеем найти баланс».

А от члена Нацради Ларису Мудрак цікавило, який відсоток українських фахівців працюватиме на ОРТ і яка частка з 75% відводитиметься субтитрам, а яка - українській мові.

На перше запитання пан Файфман зазначив, що компанія співпрацюватиме з професіоналами. У відповідь на друге він вибачився за свою російськомовну презентацію і додав: «Обещаю, если канал получит лицензию, в следующий раз я буду трохи розмовлять». За його словами, у 75% буде включена «жива українська мова», включаючи авторів сюжетів і субтитрування серіального продукту.

У разі отримання ліцензії ОРТ готовий розпочати мовлення з 2012 року.

У коментарях ТК Володимир Манжосов зазначив: він розуміє, що таким чином російська телекомпанія буде використовувати бренд «ОРТ»: «Це така хитрість з боку компанії. За документами, які дуже  ретельно перевіряли наші служби, у них усе в порядку. Презентація була на високому рівні. Чи отримують вони ліцензію - побачимо у четвер. Ми ж не випадково вирішили провести два засідання. У нас по документах склалось одне враження про учасників конкурсу, а з урахуванням презентації може бути зовсім інше». А на запитання ТК, чи буде за ОРТ голосувати він сам, голова Нацради сказав, що ще не визначився.

Окрім «ОРТ» була презентована ще низка нових телеканалів. ТОВ «Корона Сантарайс» хоче запустити ретро-канал «Вінтаж ТВ». Канал, який, за словами програмного директора Миколи Дяченка, має «гармонійно поєднувати минуле та сучасність».  Назва каналу взята з виноробської тематики. «Чим довше вино вистояне, тим воно цінніше і дорожче», - зазначив він. Планується, що це буде канал, який активно використовуватиме телевізійні архіви; розрахований на аудиторію віком 35-60 років. Транслюватимуться культурно-мистецькі програми, фільми, документалістика.

«Аспера 2011» може хоче з 1 вересня  розпочати  мовлення каналу про медицину і здоров'я «Ескулап-ТV». Передбачаються тематичні програми, проекти у прямому ефірі.

І, як уже повідомляла «Телекритика», запустити не один новий канал у цифрі з загальнонаціональним покриттям мріють медіагрупи «Україна» та «Інтер».

Заявки від «України» та «Інтера»


Група «Інтер» з-поміж іншого презентувала чотири нові канали: бізнес-канал «Чистий прибуток», «зрозумілий  кожному пересічному глядачу», канал «Мелорама», розрахований на молодіжну аудиторію, інформаційний канал «Новини ТВ», який має використати весь потенціал інтерівського «НіСу», та «Спорт ТВ».

Презентуючи «Спорт ТВ», представник групи «Інтер» дуже зворушливо описував нестачу в українському ефірі каналу, який буде присвячений не лише футболу, а спорту в цілому. Тільки чомусь ніхто не згадував про те, як група «Інтер» свого часу відмовилась від ефірного покриття каналу «Мегаспорт», обмінявши його ліцензію на ліцензію для К1, а на базі «Мегаспорту» створила так званий «науково-популярний» канал «Мега».

Група «Україна» також презентувала свій новиний і спортивний канали. Керівник відділу стратегічного планування медіагрупи Іван Букреєв запевнив, що ТРК «Новини» стартує до 1 листопада. Концепція каналу також дещо змінилась. «Ми приділятимемо велику увагу розвитку регіональних новин.  Ми технічно готові до цього. Також приділятимемо увагу не так політиці, як соціально-економічним проблемам», - сказав він. За словами директора з розвитку ТРК «Україна» Андрія Мальчевського, їхній «Спорт» у першу чергу висвітлюватиме події за участю українських спортсменів.
 
Ще два мовники групи, як уже повідомляла ТК, будуть кіноканалами. При цьому, за словами Букреєва, «Кіноточка» здебільшого приділятиме увагу класиці українського та світового кіно, а «НЛО-ТБ» - документалістиці. 

Група «Інтер» також подала заявку на участь у конкурсі свого кіноканалу «Ентер-фільм».

Яку з цих груп підсилить Нацрада - стане відомо у четвер. Але очевидно, що обирати доведеться між дуже подібними концепціями.

Взагалі на конкурс представлено кілька новинних каналів: це і «Новини», і «Новини ТВ», і 5 канал, і «ІНФО24». А також кілька медичних («Ескулап-ТV», People компанії «Медіапоінт» та Dobro TV UBG), дитячих («Малятко-ТБ», ZTV корпорації UBG), про культуру (ДТРК «Культура» та «ТВІ культура»), музичних (Enter music, «MTV-Україна», М1, «Ру мьюзік») і спортивних (окрім згаданих проектів «Спорт» та «Спорт ТВ» це канал «Поверхность Спорт-тур», який прагне запустити компанія «Поверхность»; акцент планується робити на виступах українських спортсменів).
 

5 канал та ТВі


У четвер Нацраді доведеться вирішити долю ще двох мовників, які планують розвиватись у цифрі «сімействами», - 5-го каналу та ТВі.

5 канал, а саме компанії ТОВ «ТРК „НБМ"» та ТОВ «ТРК „Експрес-Інформ"», подали дві заявки. За словами генерального директора 5-го Івана Адамчука, таким чином компанії прагнуть здійснити свою давню мрію і розділитись на інформаційний канал та розважально-просвітницький.

Нагадаємо,  5 канал - це спільний продукт «Експрес-інформу» і НБМ. Менеджмент компаній неодноразово заявляв про плани розділитися на два окремі канали. Востаннє влітку голова правління каналу Владислав Лясовський обіцяв, що це станеться до нового сезону, однак все залежить від судового процесу за частоти, виграні на останньому конкурсі в січні минулого року.  Наприкінці жовтня 2010 року Нацрада переоформила супутникову ліцензію ТОВ ТРК «Експрес-інформ», тоді ж з інформаційного формат каналу став інформаційно-просвітницьким з фільмопоказом. Однак ці зміни стосувались лише супутникової ліцензії.

Пан Адамчук запевнював, що у них є  виробнича база, сформована програмна сітка. «Коли приймалось рішення у 2008 році у лютому, було прийнято рішення дати можливість двом компаніям працювати під брендом "5 канал", і з часом, з переходом на цифрове мовлення, нам дадуть змогу розділитись» - сказав він.

ТВі претендує на три місця у мультиплексі з основним каналом, «ТВі. Культура» та «Інфо24». За словами генерального директора Миколи Княжицького, ТОВ «Медіа інфо», яке на сьогодні виробляє продукт для ТВі, стане засновником тематичного каналу про культуру. «ТВі передав право використання частини логотипа компанії "Медіа інфо"», - сказав він. Заступник генерального директора ТВі Валентина Руденко зазначила, що «ТВІ. Культура» може розпочати мовлення хоч у вересні.

Як уже писала «Телекритика», засновниками «Інфо-24» є Наталія Катеринчук, Віталій Портніков та Артем Шевченко. Нагадаємо, раніше «Інфо24» не отримав  супутникову ліцензію через недовіру Нацради до умов кредитування каналу.

Під час засідання Микола Княжицький зазначив, що «Медіа інфо» отримало 10 млн кредиту (у якій валюті - не уточнив), і це зареєстровано Національним банком.
 

SD чи  HD


Повний список мовників, які претендували на місця у мультиплексах, можна переглянути  тут. У  представників каналу «Погода» члени Нацради цікавились  метеорологічним прогнозом, у «Банк TV» курсом валют, а у НТКУ - чи вистачить каналу коштів на угоди з «Зеонбудом».
 
Більшість телеканалів наголошувала у презентаціях, що готові працювати у форматі SD. У HD висловили бажання мовити лише низка каналів групи «Інтер»: основний канал групи зможе перейти на цей формат у 2013-2014 роках, а «Мега» та «МTV-Україна» вже називають такий формат бажаним. HD обрали також спортивні канали групи «Україна», канал «Поверхности» та UBR. Що на цей формат планують перейти Новий, ICTV, «КРТ», «2+2» (останній - з 2013 року) та 5 канал (однак лише тоді, коли до цього буде готовий ринок).

У коментарях ТК Володимир Манжосов зазначив: «Я думаю, що загальнонаціональні українські канали мають залишитись». До інших каналів, що їх презентували великі медіахолдинги, ставлення майже таке саме: «Звичайно, ми не сумніваємось, що вони зможуть підняти свої інші канали, які вони подали на конкурс. Технічна, фінансова та творча база дозволяє це зробити. Ми разом з провайдерами також зацікавлені у тому, щоб було якомога більше каналів з такими можливостями, бо від цього залежить доля усього ринку».

Основним залишається питання: канали яких саме медіагруп у четвер підтримає Нацрада. Обирати доведеться: місць 28, а заявок на них - 59. А концепції дуже схожі. І від цього залежатиме конфігурація українського телеринку найближчим часом. Чиїсь позиції посиляться, хтось опиниться у забутті.


telekritika.ua

Переглядів: 666 | Додав: pasha-tv | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Календар новин
«  Серпень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0